Start informacje dot. naszej parafii
PDF Drukuj Email

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w dniach od 25 do 31 lipca 2016r.

W naszej parafii w ramach Dni w Diecezji będziemy gościć pielgrzymów od 22 do 25 lipca. Zachęcamy do ugoszczenia młodzieży – potrzebny będzie dosłownie kąt do spania (pielgrzymi mają śpiwory) oraz zapewnienie śniadań i kolacji. Zapisy u ks. Proboszcza.

Orientacyjny plan pobytu pielgrzymów:

- 22.07. – piątek – późnym wieczorem przyjazd pielgrzymów i zakwaterowanie

- 23.07. – sobota – wyjazd pielgrzymów do Poznania, powrót wieczorem

- 24.07. – niedziela – przedpołudnie w naszej parafii, po południu wyjazd do Poznania, powrót wieczorem

- 25.07. – poniedziałek – rankiem wyjazd pielgrzymów do Krakowa

Pielgrzymów nie będzie trzeba dowozić do Poznania, co najwyżej do Ceradza Kościelnego (gospodarze z Ceradza Dolnego, Grzebieniska i Gaju Wielkiego).

Młodzież natomiast – mamy tutaj na myśli osoby od lat 14 do 99 – zachęcamy do wyjazdu do Krakowa. Zapisy również u ks. Proboszcza. W zależności od pakietu i długości pobytu koszt wyjazdu waha się od 150 do 800 zł – szczegóły pod tym adresem: http://www.sdm.jordan-poznan.pl/ przycisk „Zapisz się do Krakowa” (prosimy nie rejestrować się na razie na stronie). Jeżeli uzbiera się odpowiednia liczba osób, to utworzymy parafialną grupę, która będzie zakwaterowana w jednym miejscu.

W Krakowie będziemy mieli możliwość uczestniczenia m.in. w Drodze Krzyżowej oraz uroczystej Mszy Posłania wraz z Papieżem Franciszkiem oraz setkami tysięcy młodych chrześcijan z całego świata – jest to zatem niepowtarzalna okazja! O zgłoszenia prosimy maksymalnie do końca kwietnia.

Drugą opcją bezpośredniego włączenia się młodzieży w obchody ŚDM jest możliwość wolontariatu podczas Dni w Diecezji w Poznaniu lub w samym Krakowie. Aby zostać wolontariuszem, należy przyjść na spotkanie, które odbywa się w każdy 3. czwartek miesiąca w Zespole Szkół Pijarów na os. Sobieskiego w Poznaniu. Do obowiązków wolontariusza będzie należało między innymi rozdawanie jedzenia pielgrzymom, odbieranie grup z dworca, lotniska, oprowadzanie grup po Poznaniu, utrzymanie czystości na Cytadeli. Więcej informacji na Facebooku https://www.facebook.com/WolontariatSdmJordan/

W razie pytań zapraszamy do kontaktu poprzez email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.